Igi Travel Niezapomniane wyjazdy wakacyjne
" alt="">

Japonia – kwiecień/maj 2018

To już nasza trzecia wizyta w tym gościnnym kraju. Wracamy, bo to miejsce do którego powraca się z dreszczykiem emocji i sentymentem. Japonia to kraj pełen sprzeczności, które pięknie ze sobą współgrają. W Tokio najnowsze nowinki techniczne znaleźć można tuż obok małej restauracyjki z wyśmienitym sushi. (Pierwsza wzmianka o sushi w Japonii pochodzi z VIII wieku naszej ery).

Japonia – kraj sprzeczności

Wracamy do Japonii, żeby znowu poczuć niesamowitą atmosferę podczas wizyty w tradycyjnym ryokanie (dom japoński) z jego własnym onsenem (gorące źródła). Odwiedzimy również Kioto i z pewnością spotkamy na naszej drodze Maiko – gejsze praktykantkę, która spieszy się do swoich obowiązków.

Jakże proste jest podróżowanie po Japonii. Chcemy pokazać Wam niesamowite możliwości tamtejszych pociągów – shinkansenów. Dla nas borykających się z rodzimą koleją, to niesamowita przygoda sama w sobie.

Odwiedzimy:

Tokio, Kioto, Nara, Nikko, Himeji, popłyniemy promem na małą wyspę Miyajima. Noc w tradycyjnym ryokanie z prywatnymi gorącymi źródłami, zostanie długo w naszej pamięci.

Wspomnienia z wizyty w ryokanie.

Na wizytę w ryokanie zdecydowaliśmy się podczas naszej drugiej wizyty w Japonii. To przeżycie wręcz magiczne. Ryokan to tradycyjny, japoński dom ze słomkowymi tatami (matami) w pokojach z bardzo ascetycznym wystrojem. Powitani przez właścicieli ryokanu zostaliśmy zaprowadzeni do naszego pokoju. Zanim zaserwowano nam w pokoju tradycyjny posiłek, przebraliśmy się w kimona. Sam posiłek to dzieło sztuki. Każde z dań podano na przepięknych talerzykach lub w specjalnych garnkach, które gotowały się na małych palnikach. Niesamowite wrażenie.

Najlepsze jednak miało dopiero nastąpić. Czekał na nas prywatny onsen – czyli naturalne, gorące źródło. W scenerii wręcz bajecznej – z ośnieżonymi górami w tle – nastąpił totalny relaks.

Wizyta w ryokanie to jedno z tych wspomnień, które nie blednie pomimo upływu czasu.

Kiedy?

Przełom kwietnia i maja 2018 (szukamy korzystnych cenowo biletów w tym terminie).

kwiecień/maj 2018

wkrótce / osobę

Cena zawiera:

  • wkrótce więcej informacji