Igi Travel Niezapomniane wyjazdy wakacyjne
" alt="">

Tajwan i Bali rodzinnie 20.04-10.05.2019

Tajwan nieduża wyspa, z dyplomatyczną izolacją w tle. Połączenie naszej ukochanej Japonii i Hongkongu. Przepiękne krajobrazy, sushi, pierożki na ulicy, nocne targi, zwiedzanie mało popularnego Tajpej taki mamy mniej więcej plan. Tajwan – Formosa, czyli „piękna wyspa”. Miejsce pełne malowniczych krajobrazów górskich, gorących źródeł, barwnych świątyń i licznych nocnych marketów. Łagodna i ciepła jesień to najlepsza pora na pobyt na Tajwanie. Opady deszczu jesienią są najmniejsze, to najlepsza pora na podróżowanie po wyspie.

Dlaczego Tajwan?

To doskonałe miejsce nie tylko dla Sinofilów, zwolenników (badaczy) buddyzmu i taoizmu. To także miejsce dla miłośników gór, morza- nurkowania czy gorących źródeł. Spodoba się na pewno fotografom szukających niezapomnianych widoków i nocnym markom kochającym zgiełk targów.

Jak zwykle podczas naszych wyjazdów, mamy nadzieję na interesujące doznania kulinarne. Podobno na Tajwanie warto samemu ugotować potrawy tzw. huoguo. W restauracji, na środku każdego stołu, znajduje się palnik z garnkiem gotującej się wody. Gość sam wybiera sobie składniki, które chciałby zjeść, począwszy od mięsa, po makaron, warzywa, owoce morza itp.

Wizyta na Tajwanie będzie z pewnością przeżyciem również duchowym. W każdej miejscowości znajdują się świątynie, gdzie można zaobserwować rytuały charakterystyczne dla taoizmu czy buddyzmu. Przed główną częścią świątyni znajdują się stoły, na których Tajwańczycy składają żywność – owoce, słodycze czy ugotowane kurczaki. Stanowią one podarunek dla bogów. Niesamowite wrażenie robi kolorystyka, kształt dachów świątyń oraz olbrzymie postacie bogów. Wstęp do świątyń jest bezpłatny.

Podczas pobytu na Tajwanie chcemy m.in.: poczuć klimat stolicy Taipei z jej licznymi świątyniami i nocnymi marketami. Wykorzystać to, że najlepsze plaże znajdują się blisko Taipei, w Fulong (północ Tajwanu) – dojazd pociągiem z Tajpej (ok. 1 h drogi).
Po tygodniu zostawimy Tajwan, żeby po raz drugi zawitać do cudownej Indonezji. Tak bardzo się cieszymy. Lombok i Gili Trawangan wspominamy z szerokim uśmiechem. Kto by się spodziewał, że wrócimy do Indonezji już z Maksiem- naszą niespodzianką przywiezioną właśnie stąd. Już nie możemy się doczekać tych rajskich plaż, bryzy i słońca przy porannej kawie.

20.04-10.05.2019 BRAK WOLNYCH MIEJSC

/ osobę

Cena zawiera:

  • Noclegi ze śniadaniem
  • Transport
  • Ubezpieczenie
  • Opieka IgiTravel