Igi Travel Niezapomniane wyjazdy wakacyjne
" alt="">

Kobiecy Marrakesz – maj/czerwiec 2018

Najsłynniejszy plac miejski w Maroku ( a według niektórych i na świecie) Dżami al-Fana jest pełen ludowych dźwięków, dymu z grilla, zaklinaczy węży, kuglarzy, tancerzy…. To oczywiście symbol Marrakeszu, który będzie odwiedzały każdego dnia w tym magicznym mieście. Chciałabym żebyście poczuły rytm Marrakeszu, miasta pełnego życia i blasku.

Przez dwa dni towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik Khalid, który zabierze nas nie tylko na plac Jemaa el- Fna ( fr.). Zobaczymy również najwspanialszy minaret Maroka ( i chyba całej Afryki) Kutubijja, odwiedzimy przepiękną medresę Ibn Jusufa- szkołę koraniczną, najwspanialszą w Marrakeszu. Oczywiście , sporo czasu spędzimy na sukach ( targowiskach), które położone są bezpośrednio przy placu Dżami al.- Fana. Khalid pokaże nam „swoją” medinę. Zaprowadzi do lokalnych rzemieślników i opowie o ich ciężkiej pracy.

Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała kursu kulinarnego. Uwierzcie mi, wspólne gotowanie to nie tylko fajna zabawa, ale również świetny sposób na poznanie kultury danego kraju.

Po tak intensywnych dniach, zrelaksujemy się w typowym marokańskim spa.

maj/czerwiec 2018

329 EUR / osobę

Cena zawiera:

  • Noclegi w klimatycznym riadzie ( tradycyjny marokański dom) ze śniadaniem. Dwa dni z lokalnym przewodnikiem po Marrakeszu. Transport z/ do lotniska. Bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Ubezpieczenie i opieka IgiTravel :)