Igi Travel Niezapomniane wyjazdy wakacyjne
" alt="">

Kobiety w Gruzji wrzesień/październik 2017

To wyjazd z kobietami. Nie warto się spieszyć. Dajcie sobie czas na poznanie ludzi i degustacje. W Gruzji delektuje się życie, spożywa obfite posiłki i popija wyborne wina. Jeśli jest Ci to bliskie, to ta wyprawa jest idealna dla Ciebie.

Gruzja, którą poznałam, to cudowne miejsce z urokliwymi cerkwiami, tajemniczymi monastyrami, górzystymi krajobrazami. Gruzja, to kraj przyjazny turystom. Ludzie tutaj są życzliwi, dumni, kulturalni i potrafiący czerpać z życia to co najlepsze.

Muszę wspomnieć o lokalnym winie, które płynie tutaj strumieniami.

Nasza wyprawa dzielić się będzie na trzy etapy – Kachetia, Tbilisi, Kazbegi. Co to oznacza dla nas? Mnóstwo wrażeń i mało czasu na odpoczynek. Jesteście gotowe? Jeśli tak, to zaczynamy.

Kachetia – region winiarski, oddalony od Tbilisi około 120 km. Tam spędzimy dwie noce, w winnicy z możliwością wiecznych degustacji. Zobaczymy – zbudowany w XI wieku monastyr w Alaverdi, Gremi- jeden z najważniejszych zabytków architektury gruzińskiej, dawną stolicę królestwa Kachetii, spojrzymy również na monastyr w Nekresi.

Z Kachetii udamy się do Tbilisi. Razem z naszym gruzińskim przewodnikiem zobaczyły „prawdziwe miasto”.

Nie ominie nas wycieczka kulinarna: wspólne wypiekanie tradycyjnego, gruzińskiego chleba – puri, przygotujemy czurczchelę – gruziński deser produkowany z orzechów i winogron. Oczywiście nie wyjedziemy bez degustacji. Wybierzemy się w Tbilisi na lekcje gotowania chaczapuri – przepysznego, zapiekanego placka z serem. Będziemy miały okazję uczestniczyć również w suprze – gruzińskiej biesiadzie z … toastami.

Następnie udamy się do Kazbegi wraz z naszym gruzińskim przewodnikiem pojedziemy na całodniową wycieczkę. Pojedziemy malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną. Zobaczymy XIII- wieczną twierdzę Ananuri – obowiązkowy przystanek na trasie wojennej. Celem naszej podróży będzie mikromiasteczko Kazbegi i przepięknie położony na tle monumentalnej góry Kazbeg, klasztor Gergeti Sameba.

Dodatkowy koszt: bilet lotniczy, posiłki,   udział w kursie kulinarnym (około 100 zł),  wizyta w winnicy Tunnel Winery Khareba’s (około 100 zł).

wrzesień/październik 2017. BRAK MIEJSC.

1968 zł / osobę

Cena zawiera:

  • 5 noclegów ze śniadaniem (w tym dwa w winnicy w Kachetii oraz 3 w Tbilisi)
  • Transport podczas całego pobytu
  •  Opiekę gruzińskiego przewodnika podczas całodniowej wycieczki do Kazbegi oraz zwiedzania Tbilisi
  • Bilet na wjazd kolejką linową na wzgórze (pomnik Matki Gruzji)
  • Lunch - supra podczas całodniowej wycieczki „Gruzińską Drogą Wojenną"
  • Ubezpieczenie
  •  Opiekę IgiTravel.